Kiedy sztuka łączy się z psychologią

Maluję obrazy Twoją historią...

Spotykamy się dla wyższego po co, by powstał obraz Twojej historii, który leczy, ubogaca, inspiruje, zmienia, porusza, dotyka prawdy, nadaje kształt przyszłości, karmi duszę, wyznacza kierunki dalszego rozwoju.

8 lat świadomego rozwoju

Od praktyka NLP, poprzez wszelkiego rodzaju formy coachingu (w tym prowokatywny), studia w zakresie psychologii społecznej, arteterapię, terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, a także certyfikację nauczycielską szwedzkiej metody malarstwa intuicyjnego Curt'a Kallmana.

Trzy tytuły naukowe

Animatorka kultury na specjalności pantomimy klasycznej, tzw. plastyki ruchu, dziennikarka komunikacji medialnej, socjolożka w zakresie psychologii społecznej i coachingu oraz obiecująca doktorantka na kierunku Socjologii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego prowadząca autorski projekt Wpływu sztuki i terapii obrazem na życie zawodowo-osobiste.

Niezliczona liczba doświadczeń korporacyjnych

Jako aktywny i niezwykle utalentowany handlowiec (ciekawy ludzi człowiek) miałam okazję budować firmę od podstaw, zatrudniającą dwóch sprzedawców w branży windykacyjno-prawnej. Być managerem jednego z wielu startup'ów lidera w branży TSL, a także trenerem i koordynatorem projektu sprzedażowego KRD BIG SA.

Pasja życia, sztuka czarów

To nie żadna magia, tylko czar – jestem oficjalnie zdiagnozowana poprzez badanie Clifton Strengths, tzw. talents Gallup’a, reprezentując:

  • Achiever, tzn. po polsku Osiąganie – mam w sobie duży zapas sił życiowych i ciężko pracuję, czerpiąc przy tym olbrzymią satysfakcję z bycia osobą zajętą i efektywną.
  • Activator, tzn. po polsku Aktywator – obracam myśli w czyn, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Niemożliwe wymagają cierpliwości, a tego się uczę!
  • Positivity – tzn. po polsku Optymizm – to coś więcej niż entuzjazm i nadzieja w sobie, ponieważ  ten talent wpływa na to, że inni są zainspirowani do tego, że też mogą sięgać gwiazd. 
  • Relator, tzn. po polsku Bliskość – czerpię radość pracy z osobami, które dążę sympatią. Antypatie międzyludzkie stanowią przeszkodę do osiągania wspólnych celów, niestety. 
  • Na koniec mój ulubiony, czyli Woo, tzn po polsku CZAR („Ciągłe Zdobywanie Aprobaty Rozmówcy”) – poznawanie nowych ludzi i uzyskiwanie aprobaty to cel nadrzędny, który implikuje wiele przyjaźni,  generując satysfakcję z budowania głębokiej relacji z innymi. 
3 person in green yellow and white pants standing on brown field during daytime

Praca z głosem,  z ciałem, z obrazem, medytacja z udziałem bajkoterapii są sumą weekendowego kursu cudów dedykowanego wszystkim tym, którzy pragną głębokiego przeżycia siebie w sobie, gdzie bazą jest terapia Aleksandra Lowena.

1800 zł/os.
4,5/5

Pracuję w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, korzystam z certyfikacji coachingowej, arteterapii, a także stworzyłam swoją autorską metodę pracy z podświadomością, która związana jest z rękodziełem,”Drogą Artysty” (autorstwa Julii Cameron), pytań kartezjańskich.

300 zł/os.
5/5

To coś pomiędzy coachingiem a procesem terapeutycznym, warsztatem kreatywność a Design thinking. W zależności od potrzeb grupy i skali problemu/wyzwania, żagluję narzędziami Transforming Communication, proponuję grę w Osła, która obnaża nas ze wszystkich masek i stawia jedno kluczowe pytanie ku refleksji w życiu: czy żeby wygrać, ktoś musi przegrać? 

900 zł/os.
4,5/5
Students Enrolled
0 +
Skutecznych rozmów z klientami
0 +
Kontraktów z sukcesami
0 +

Popularne tematy

Rozwój wpisany jest w DNA innowatora, kogoś kto tworzy, czerpie z odkrytych zasobów i wciąż poszukuje nowości, by zrealizować określony cel. 

Z pasji terapeutycznej (therapy, tzn. leczenie), wieloletniej praktyki psychologiczno-coachingowej, rozwoju duchowego, miłości do sztuki powstała pierwsza w Polsce metoda łącząca dwie dyscypliny: psychologię i sztukę. Dialog staje się pretekstem do wyburza zdarzeń na płótnie. 

Proces coachingowo-terapeutyczny bazuje na doświadczeniu autorki, jej wieloletniej praktyce, wykształceniu, ale również stałej pracy wewnętrznej. Mnogość procesów, które poznała stały się bazą do jej autorskiej metody, tzw. terapii obrazem.

woman holding art book inside art studio

By patrzeć na życie obrazami, trzeba zatrzymać się i spojrzeć.

Aby dojrzeć, trzeba dojrzeć. Fragment fraszki Jana Sztaudyngera

Najważniejsze drogi

Kreowanie życia zaczyna się od świadomości wszystkiego, co mamy na tak i co mamy na nie do siebie, życia, ludzi, świata i wszystkiego, w czym mamy prawo się odbijać.

Ludzie dzielą się na tych, którzy są w życiu na tak i na tych, którzy codziennie są na nie.

white and blue ceramic floor tiles

Blaski i cienie samopoznania

Najdłuższą podróż, jaką mamy do odbycia, to podróż z głowy do serca. Aby naprawdę służyć ludziom, musimy też odbyć podróż powrotna – z serca do głowy, aby nasze myśli , słowa i czyny stały się lekarstwem dla innych. ~ Don Oscar Miro-Quesada

Świat to opowieść o nas samych

 (…) a być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym. To znać uczucie wstydu w obliczu nędzy, nawet tej nędzy, której nie jesteśmy winni. To odczuwać dumę ze zwycięstwa odniesionego przez kolegów. To czuć, kładąc swoją cegłę, że się bierze udział w budowaniu świata. ~Antoine de Saint-Exupéry

                                                        Wspólnym mianownikiem wszystkich naszych działań jest odpowiedzialność, szacunek i prawda.

a circular light hanging from the ceiling of a building
Rodzimy się każdego dnia, słuchając, ucząc się, kochając albo umieramy mówiąc temu wszystkiemu codziennie nie.
blue sky with white sun
Patrycja Dańków-Bil
Artist

Zacznij tu, gdzie jesteś. Pokaż to, co już masz. Zamarz o tym, co widzisz we śnie.

Wielkie rzeczy nie powstają nagle. Żeby kiedyś sięgnąć gwiazd, musimy się uczyć, uczyć i uczyć. Abstrakcja zaczyna się od liczenia (matematyka). Proroctwem przyszłości jest przeszłość (historia). Sztuka z kolei uskrzydla naszą wyobraźnię i kreatywność, a bez nich nie ma postępu. ~Rafał Olbiński