Moja histria

O mnie

Woman In Black Under Garment Hugging a Concrete Sculpture

Ponad dziesięć lat pracy w różnych korporacjach nauczyło mnie, że bez względu na to, jaką pracę wykonujesz, ile zarabiasz na koniec dnia liczy się to, czy jesteś zadowolony, z tego kim jesteś i gdzie jesteś w życiu. Głębiej mówiąc: czy to ma sens.
Pamiętam, jak po kilku latach pracy w jednej firmie, moja szefowa przyszła na spektakl, który graliśmy z grupą teatralną w murach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, po wystąpieniu podeszła do mnie i powiedziała: "Patrycja, teraz to ja Cię rozumiem. Jesteś u siebie i wśród swoich!". Te słowa rezonowały we mnie kilka dobrych lat, aż przyszedł moment, kiedy - uwaga - świat zewnętrzny nazwał mnie artystą, dzisiaj na czasie dobrze byłoby powiedzieć artystką, ale dla mnie to nie jest aż tak istotne, jak to, że w końcu nabrałam w życiu odwagi, by stanąć w prawdzie i dotknąć Prawdy tego, kim jestem oraz tego, jak skutecznie mogę zarządzić swoimi talentami. To początek drogi, nie ostateczny wynik.
Z takiej oto przyczyny powstał Universon - pracownia zmian i postępu, bo tylko tak najpełniej słowa opisują to, co dokonuję w procesie ze swoimi odbiorcami.
Dziękuję M. za te słowa, dzisiaj one nabrały głębi i uruchomiły nowe ścieżki dla mnie, ale także dla innych. W życiu spotykamy ludzi, którzy pomogą nam zbudować nowe oblicze nas samych i nakierują na ścieżkę, która pomoże dotrzeć do siebie.

Jestem człowiekiem zmiany, od zawsze nim byłam. Kobietą artystką, wrażliwą i uważną w codziennym odkrywaniu świata, ludzi, przyrody i siebie w nim. Widzę świat w różowych barwach, ale mam świadomość istnienia jego ciemnej strony mocy – zderzyłam się z nim nie raz. Światło nie istniałoby bez ciemności, a dobro bez zła.

Moja historia zawodowa zaczęła się w 2009

Ukończyłam trzy tytuły naukowe: animację kultury w specjalności pantomimy klasycznej (plastyki ruchu we Wrocławiu, dziennikarstwo i komunikację medialną oraz socjologię w ramach specjalizacji psychologii społecznej i coachingu w Warszawie. Zdałam z wyróżnieniem szwedzką szkołę malarstwa intuicyjnego Curt’a Källman’a. Dzięki temu zostałam certyfikowanym nauczycielem metody Vedicart®, którą rozszerzyłam poza procesem o terapię sztuką. Widać, że długo szukałam „tego, co będzie dla mnie”. Czy znalazłam…?

Aktualnie zgłębiam zagadnienia arteterapii w formule rozszerzonej, terapii Bajką, czyli słowem pisanym oraz naukowo badam zakresy pomiędzy pracą coachingowo-teraputyczną a malowanym obrazem powstałym w procesie. Tworzę, a nawet wydałam poezję, którą napisałam pod pierwszą wystawę malarską, którą zorganizowałam w 2020 roku.

Czym się kieruję?

Posiadam bardzo bogate doświadczenie zawodowo-korporacyjne, zasilając struktury obsługi klienta i sprzedaży. 

 

Pracowałam jako handlowiec, trener/szkoleniowiec, manager, rekruter w wielu organizacjach. (więcej na profilu zawodowym).

Zawsze i wszędzie pracownicy dziwili się, że potrafiłam nowo poznanego człowieka (klienta) przytrzymać na linii telefonicznej np. godzinę w uważności i skupieniu, często w skuteczności, to znaczy w sprzedaży. Już wtedy miałam zacięcie coachingowo-terapeutyczne, bo umiejętność rozmowy z ludźmi, to coś, co niewątpliwie jest moim atutem. 

 

Dzisiaj wiem i rozumiem, że moja ciekawość, życzliwość i chęć niesienia realnej pomocy przysługiwała się w ten sposób światu. Dzisiaj idę po więcej!

 

Zdejmuję z siebie tytuły, maski, powinności, by uczynić ze swojego życia i życia moich klientów przestrzeń pełną piękna, zdrowia, elegancji, wysublimowania, wartości, szacunku.

 

Żyjemy w dychotomicznym świecie, gdzie wszyscy we wszystkich poszukujemy autorytetów, a sami dla siebie nie potrafimy nimi być. (~A.Kacprzak) Jesteśmy często od siebie odłączeni przez czynniki wewnętrze i zewnętrze. Źle to wpływa na kondycję psychiczną i styl życia. 

Wierzę, że każde spotkanie niesie za sobą zmianę i rozwój.

Napisz lub zadzwoń

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” – Henry Ford